Pasza

Od kiedy Kazik i jego żołądek pojechali do roboty, mogę jeść, kiedy chcę. Nikt nie awanturuje się, że nie jadł już od godziny, dzięki czemu właściwie wyeliminowałam konkretne posiłki, za to raczę się rozmaitymi przekąskami i jedyne, czego ciągle szukam, to zimna woda. Zachcianki jedzeniowe generowane są zwykle widokiem czegoś przyrządzanego na ulicy i tak mniej więcej wygląda mój
KRÓTKI JADŁOSPIS Z YANGSHUO
Kolacja: łodygi bambusa nadziewane wołowiną i ryżem
Śniadanie: ślimaki z rzeki Li
Przekąska: krewetki z rzeki Li – malutkie, wyśmienite (Szwed je, ja podżeram).
Kolacyjne sticki: ośmiorniczka, lokalne rybki (w tym jedna ekstremalnie świeża, czyli prosto z miski), słodkowodne ślimaczki duże i małe, Szwed-chirurg wciągnął (kat)gut (znaczy, jelito – kiedyś z jelita właśnie robiono nici chirurgiczne – katgut, teraz otrzymuje się je syntetycznie), żołądki krówkowe, korzeń lotosa, jakieś szczypiorkowate zielsko, różne grzybki, tofu, coś, co wyglądało jak mozarella, a po upieczeniu było ciastkiem z grilla.
Inne śniadanie: kurczak w sosie sezomowo-sojowym (na zimno, galaretka glass noodles, ogórek i bardzo intensywny, marynowany kurczak) plus wodny szpinak saute.

Podkradzione po drodze: bardzo zielona pomarańcza, suszące się orzeszki ziemne, śliwodaktyl i liczi prosto z drzewa.
Na deser świeża passiflora wyżerana łyżeczką (no dobra, i lody z McDonalda).
W którejś kolacyjnej potrawie z kaczki (łamane kości gratis) była sobie kacza łapa. Płetwiasta. Dobrze, że głowy są droższe… Pojęcie sea-food od teraz obejmuje dla mnie również wołowinę – kto zobaczy wodnego bawoła, któremu z wody wystają tylko rogi i nos, ten zrozumie.
Dużo herbaty, na plantacji, w sklepach i próbowanej, w tym osmantus i pu-erh z 2007 r. ubijany w łodydze bambusa.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Pasza

  1. Czerwony Kapturek says:

    Babciu, a dlaczego Ty masz takie wielkie uszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>